Statistics

Weightlifters: 46441
Nations: 204
Clubs: 1106
Events: 2434
Results: 147669
Visits:

Partnership

POL

Zbigniew Gorlewski &

Jarosław Sacharuk

 

LZS - Youth Polish Championships
2013-05-24 Bilgoraj (POL)


50 kg
Pl Surname and name Club B.WSnatch   Cl&Jerk     Sincler
1 2 3 1 2 3
1 Majewski Szymon AKS Myślibórz 48.2060.0 65.0 70.0 1 75.0 80.0 85.0 1 155.0 274.2
2 Majewski Bartosz AKS Myślibórz 48.4055.0 60.0 63.0 2 70.0 75.0 80.0 2 143.0 252.1
3 Myszak Jakub LKS Znicz 49.6050.0 55.0 55.0 3 63.0 66.0 69.0 4 119.0 205.3
4 Popis Patryk GOK Koroszczyn 47.6048.0 48.0 48.0 4 63.0 66.0 69.0 3 117.0 209.3
56 kg
Pl Surname and name Club B.WSnatch   Cl&Jerk     Sincler
1 2 3 1 2 3
1 Franczyk Adrian LKS Polwica 55.8080.0 85.0 88.0 1 105.0 110.0 115.0 1 195.0 305.2
2 Bachta Dominik KS Agros 55.8062.0 65.0 67.0 2 82.0 87.0 87.0 2 154.0 241.0
3 Friedrich Patryk MKS Unia 55.8059.0 63.0 65.0 3 78.0 80.0 81.0 4 146.0 228.5
4 Socha Arkadiusz LKS Znicz 54.2058.0 62.0 64.0 4 75.0 79.0 81.0 3 145.0 232.3
5 Kolman Pawel LKS Znicz 54.5045.0 50.0 55.0 5 65.0 68.0 70.0 5 120.0 191.4
62 kg
Pl Surname and name Club B.WSnatch   Cl&Jerk     Sincler
1 2 3 1 2 3
1 Brylak Pawel UOLKA Ostrow 61.6090.0 95.0 99.0 1 120.0 120.0 123.0 2 222.0 322.6
2 Rotnicki Szymon GKS Zamek 61.1090.0 95.0 97.0 2 113.0 117.0 123.0 1 220.0 321.5
3 Solak Pawel LKS Znicz 61.5085.0 88.0 88.0 4 112.0 --- --- 3 200.0 290.9
4 Susel Patryk LKS Polwica 59.6083.0 87.0 88.0 3 111.0 116.0 117.0 4 199.0 296.2
5 Janus Dariusz MLKS Lechia 59.1075.0 80.0 85.0 7 100.0 108.0 108.0 5 188.0 281.6
6 Chodorowski Bartosz CLKS Mazovia 61.2083.0 85.0 85.0 6 97.0 100.0 100.0 6 180.0 262.8
7 Milewicz Mateusz GOK Koroszczyn 60.7077.0 80.0 83.0 5 92.0 96.0 96.0 8 179.0 262.9
8 Czerwonogrodzki Patryk LKS Orleta 58.8071.0 73.0 75.0 10 93.0 96.0 99.0 7 169.0 254.1
9 Stroinski Dominik LKS Budowlani 61.4070.0 75.0 78.0 8 89.0 94.0 97.0 9 169.0 246.1
10 Beben Pawel LZKS Gryf 60.9065.0 70.0 73.0 11 80.0 85.0 87.0 10 157.0 230.0
11 Wawrzeczko Kacper LKS Dobryszyce 61.6070.0 74.0 75.0 9 78.0 82.0 85.0 11 157.0 228.1
12 Mikula Konrad GLKS POM Iskra 60.1053.0 56.0 58.0 12 65.0 70.0 72.0 12 128.0 189.3
13 Sikorski Piotr UOLKA Ostrow 58.6040.0 40.0 40.0 13 58.0 61.0 65.0 13 101.0 152.2
69 kg
Pl Surname and name Club B.WSnatch   Cl&Jerk     Sincler
1 2 3 1 2 3
1 Szatkowski Mateusz LKS Polwica 66.70100.0 110.0 110.0 1 130.0 140.0 145.0 1 250.0 343.8
2 Przybysz Kamil LKS Orleta 65.1090.0 94.0 96.0 2 110.0 115.0 120.0 2 214.0 299.1
3 Legowski Mateusz TS Nida 64.6080.0 84.0 86.0 5 110.0 116.0 118.0 3 202.0 283.9
4 Kurlandzki Sebastian TS Nida 65.6080.0 84.0 87.0 3 103.0 107.0 110.0 4 194.0 269.8
5 Wilman Patryk LKS Dobryszyce 66.3080.0 84.0 87.0 4 95.0 101.0 104.0 5 191.0 263.7
6 Wisniewski Krystian KS Promień 69.0078.0 80.0 82.0 6 98.0 102.0 105.0 6 184.0 247.5
7 Siek Rafal GLKS POM Iskra 65.8075.0 79.0 81.0 7 100.0 105.0 105.0 7 179.0 248.4
8 Jasion Patryk MLKS Lechia 67.8070.0 75.0 75.0 8 87.0 92.0 92.0 8 162.0 220.4
9 Grek Igor KKS Włókniarz 68.2056.0 60.0 60.0 9 75.0 80.0 80.0 9 135.0 183.0
Lason Adrian LKS Dobryszyce 66.7050.0 55.0 55.0 --- --- --- --- 0.0
77 kg
Pl Surname and name Club B.WSnatch   Cl&Jerk     Sincler
1 2 3 1 2 3
1 Jasinski Pawel MKS Narew 76.70114.0 120.0 120.0 1 135.0 142.0 146.0 1 260.0 328.1
2 Sowa Mateusz CLKS Mazovia 75.60110.0 115.0 115.0 2 135.0 139.0 139.0 2 249.0 316.9
3 Hantsz Marcin KKS Włókniarz 75.6090.0 95.0 100.0 3 120.0 127.0 135.0 3 227.0 288.9
4 Pilipczuk Daniel GOK Koroszczyn 74.6085.0 90.0 93.0 4 110.0 113.0 116.0 4 209.0 268.0
5 Gren Bartlomiej LKS Dobryszyce 74.4080.0 90.0 94.0 5 106.0 113.0 116.0 5 203.0 260.8
6 Wiesniak Sebastian AKS Myślibórz 75.7085.0 90.0 90.0 7 110.0 110.0 115.0 6 195.0 248.0
7 Krydka Mateusz LKS Budowlani 72.1080.0 85.0 85.0 6 100.0 105.0 108.0 7 190.0 248.7
8 Tynczyk Adrian LKS Budowlani 73.3065.0 70.0 75.0 9 95.0 95.0 105.0 8 165.0 213.8
9 Janowiak Cezary GKS Zamek 71.8065.0 70.0 73.0 8 85.0 90.0 --- 9 160.0 209.9
10 Pietrzak Damian GLKS POM Iskra 70.9060.0 60.0 63.0 10 80.0 85.0 88.0 10 151.0 199.7
85 kg
Pl Surname and name Club B.WSnatch   Cl&Jerk     Sincler
1 2 3 1 2 3
1 Zorawski Damian CLKS Mazovia 83.70115.0 115.0 115.0 1 135.0 145.0 145.0 1 260.0 313.1
2 Ojdanowski Krystian UOLKA Ostrow 77.10103.0 103.0 103.0 2 130.0 130.0 140.0 2 233.0 293.2
3 Mokrzynski Kamil LKS Dobryszyce 77.1090.0 94.0 97.0 3 115.0 120.0 124.0 3 221.0 278.1
4 Oleszek Przemyslaw LKS Znicz 82.4090.0 95.0 97.0 4 110.0 120.0 123.0 4 217.0 263.4
5 Siedlecki Rafal LKS Orleta 80.1083.0 83.0 83.0 5 95.0 100.0 100.0 7 183.0 225.5
6 Rybak Przemyslaw LKS Dobryszyce 79.1072.0 76.0 79.0 9 96.0 101.0 106.0 5 182.0 225.8
7 Siewier Mateusz LKS Dobryszyce 79.4072.0 76.0 78.0 8 96.0 101.0 104.0 6 179.0 221.6
8 Woch Remigiusz LKS Orleta 82.7075.0 75.0 80.0 7 96.0 100.0 100.0 8 176.0 213.3
9 Karas Bartlomiej CLKS Mazovia 77.2075.0 75.0 80.0 6 91.0 95.0 96.0 10 171.0 215.0
10 Chyl Mateusz LKS Znicz 80.6070.0 74.0 75.0 11 90.0 90.0 94.0 9 164.0 201.4
11 Krzyzanek Bartosz LKS Budowlani 77.1065.0 70.0 75.0 10 85.0 90.0 95.0 11 160.0 201.3
94 kg
Pl Surname and name Club B.WSnatch   Cl&Jerk     Sincler
1 2 3 1 2 3
1 Daniluk Jaroslaw LKS Orleta 92.80115.0 120.0 125.0 1 150.0 157.0 162.0 1 282.0 323.5
2 Kaszuba Mateusz CLKS Mazovia 85.10115.0 120.0 120.0 2 140.0 147.0 150.0 2 262.0 312.9
3 Wojtowicz Mateusz KS Agros 87.00100.0 105.0 108.0 3 125.0 130.0 132.0 3 240.0 283.6
4 Fuhrmann Lukasz GKS Zamek 87.9085.0 90.0 93.0 4 105.0 110.0 115.0 4 203.0 238.7
5 Flasza Dawid LKS Dobryszyce 89.0073.0 77.0 80.0 5 92.0 96.0 100.0 6 176.0 205.7
6 Krason Patryk LUKS Gryf 88.3070.0 70.0 74.0 8 90.0 95.0 98.0 5 172.0 201.8
7 Szubski Patryk GOK Koroszczyn 85.7076.0 76.0 80.0 6 85.0 90.0 95.0 7 166.0 197.6
8 Beben Krzysztof LZKS Gryf 87.8065.0 70.0 75.0 7 80.0 85.0 90.0 8 165.0 194.1
9 Wypart Mateusz GKS Niemce 85.2065.0 70.0 70.0 9 72.0 75.0 78.0 9 143.0 170.7
+ 94 kg
Pl Surname and name Club B.WSnatch   Cl&Jerk     Sincler
1 2 3 1 2 3
1 Sikora Mateusz MULKS Zirve 123.00113.0 117.0 120.0 1 137.0 143.0 146.0 1 263.0 274.3
2 Jarnut Radoslaw LKS Budowlani 130.60110.0 115.0 115.0 2 135.0 143.0 146.0 2 250.0 257.3
3 Partyka Piotr LKS Znicz 95.60101.0 106.0 111.0 3 120.0 124.0 130.0 3 230.0 260.5
4 Meczynski Albert MKS Narew 111.0095.0 100.0 103.0 4 120.0 120.0 128.0 5 223.0 239.3
5 Miczynski Mateusz LKS Budowlani 108.0080.0 85.0 85.0 6 114.0 120.0 120.0 4 205.0 221.9
6 Piedziak Damian UOLKA Ostrow 115.8090.0 95.0 100.0 5 110.0 110.0 115.0 6 205.0 217.2
7 Molik Boguslaw LKS Dobryszyce 105.5077.0 81.0 85.0 8 102.0 104.0 104.0 7 185.0 201.8
8 Boguslawski Dawid GLKS POM Iskra 99.9077.0 81.0 84.0 7 98.0 100.0 100.0 8 184.0 204.8
9 Zbikowski Lukasz UOLKA Ostrow 102.8065.0 70.0 72.0 9 85.0 90.0 90.0 9 155.0 170.7

Contestants in clubs


Weightlifters: 71
Clasified contestants number: 70

 Date   User   Title   Opinion   Grade 


Visits: 3952