Statistics

Weightlifters: 42881
Nations: 204
Clubs: 1102
Events: 1795
Results: 126410
Visits: monitoring pozycji

Partnership

POL

Zbigniew Gorlewski &

Jarosław Sacharuk

 

Youth Polish Championships
2011-10-28 Hrubieszow (POL)


44 kg
Pl Surname and name Club B.WSnatch   Cl&Jerk     Sincler
1 2 3 1 2 3
1 Szlasa Emilia SSA Legia 1926 42.7043.0 46.0 46.0 1 52.0 55.0 58.0 1 101.0 172.1
2 Jankowska Aneta MLKPC Sokołów 40.2035.0 40.0 43.0 2 45.0 50.0 50.0 3 93.0 168.5
3 Koniec Natalia MGLKS Tarpan 43.8036.0 40.0 40.0 4 48.0 53.0 58.0 2 89.0 147.9
4 Kondziolka Marzena MKS Unia 43.8035.0 38.0 41.0 3 43.0 48.0 50.0 4 88.0 146.3
5 Chybka Natalia KS Promień 43.8033.0 36.0 37.0 5 45.0 45.0 47.0 5 81.0 134.6
6 Marchel Patrycja CLKS Mazovia 40.9026.0 28.0 28.0 6 34.0 36.0 38.0 6 66.0 117.5
7 Kuczmaszewska Agnieszka KS Agros 43.6027.0 27.0 30.0 8 32.0 35.0 38.0 7 65.0 108.5
8 Mojsym Marlena MKS Unia 44.0026.0 26.0 28.0 9 33.0 35.0 37.0 8 61.0 100.9
9 Szymanska Magdalena LKS Polwica 38.0025.0 28.0 28.0 10 33.0 33.0 36.0 9 58.0 111.6
10 Procelewska Ilona KS Błonianka 43.4026.0 28.0 30.0 7 30.0 33.0 33.0 10 58.0 97.3
48 kg
Pl Surname and name Club B.WSnatch   Cl&Jerk     Sincler
1 2 3 1 2 3
1 Rosa Aneta MGLKS Tarpan 45.0043.0 43.0 46.0 1 52.0 55.0 57.0 1 98.0 158.7
2 Klos Patrycja GOK Koroszczyn 47.2037.0 40.0 41.0 3 50.0 53.0 56.0 2 93.0 144.2
3 Blida Karolina HKS Szopienice 47.3039.0 41.0 41.0 2 45.0 47.0 49.0 3 90.0 139.3
4 Boguszynska Katarzyna KS Promień 46.1034.0 37.0 38.0 5 45.0 48.0 49.0 4 82.0 129.9
5 Pawlus Aneta TS Czarni-Góral 47.6035.0 35.0 38.0 4 43.0 46.0 46.0 5 78.0 120.0
53 kg
Pl Surname and name Club B.WSnatch   Cl&Jerk     Sincler
1 2 3 1 2 3
1 Wroblewska Izabela CLKS Mazovia 52.6060.0 63.0 65.0 1 73.0 77.0 80.0 1 140.0 198.0
2 Chudzik Marlena MKS Unia 52.7052.0 55.0 57.0 3 61.0 64.0 65.0 2 121.0 170.9
3 Polakowska Marlena GLKS POM Iskra 52.2053.0 56.0 58.0 2 62.0 62.0 64.0 3 120.0 170.8
4 Rusak Martyna MLKPC Sokołów 52.9050.0 52.0 53.0 4 58.0 61.0 --- 5 111.0 156.3
5 Boczek Aleksandra AKS Białogard 51.4042.0 42.0 45.0 5 55.0 60.0 60.0 4 105.0 151.3
6 Kostrzewa Patrycja LKS Polwica 49.4035.0 38.0 40.0 6 45.0 48.0 48.0 6 86.0 128.1
7 Medza Magdalena WLKS Iganie Nowe 49.8032.0 34.0 36.0 7 42.0 45.0 48.0 8 81.0 119.8
8 Dolega Dominika GOK Koroszczyn 51.3032.0 34.0 34.0 9 43.0 46.0 46.0 7 80.0 115.5
9 Sroka Kamila MGLKS Tarpan 52.1035.0 35.0 42.0 8 45.0 48.0 48.0 9 80.0 114.0
Figorska Natalia SSA Legia 1926 50.10--- --- --- --- --- --- --- 0.0
58 kg
Pl Surname and name Club B.WSnatch   Cl&Jerk     Sincler
1 2 3 1 2 3
1 Grzegorek Agata MAKS Tytan 58.0067.0 72.0 73.0 1 87.0 90.0 --- 1 157.0 206.3
2 Kruczynska Kamila UOLKA Ostrów 56.0058.0 61.0 63.0 2 75.0 80.0 82.0 2 143.0 192.7
3 Cabaj Karolina WLKS Iganie Nowe 57.4055.0 55.0 55.0 3 64.0 70.0 72.0 3 125.0 165.5
4 Grala Anna UOLKA Ostrów 57.0043.0 46.0 48.0 4 55.0 58.0 60.0 4 108.0 143.7
5 Pieczarka Anna TS Czarni-Góral 57.5045.0 48.0 50.0 5 53.0 58.0 59.0 6 101.0 133.5
6 Adamczyk Marta MKS Atleta 57.2036.0 40.0 42.0 6 52.0 57.0 60.0 5 99.0 131.4
7 Bereta Aleksandra CWSPCiSS Zawisza 57.0038.0 41.0 43.0 7 47.0 49.0 51.0 7 92.0 122.4
63 kg
Pl Surname and name Club B.WSnatch   Cl&Jerk     Sincler
1 2 3 1 2 3
1 Rok Agata WLKS Iganie Nowe 58.2062.0 65.0 67.0 1 75.0 80.0 82.0 1 149.0 195.3
2 Swiecik Maria TS Nida 62.3055.0 59.0 59.0 4 72.0 75.0 80.0 2 130.0 162.8
3 Tyszko Agata MKS Unia 63.0052.0 55.0 56.0 2 66.0 68.0 72.0 3 128.0 159.1
4 Wesola Marta LKS Budowlani 60.4050.0 53.0 55.0 3 62.0 65.0 67.0 4 122.0 155.9
5 Jacak Kinga LUKS Agronom 62.0050.0 54.0 56.0 7 62.0 65.0 67.0 5 117.0 146.9
6 Konach Natalia UOLKA Ostrów 61.3050.0 53.0 55.0 5 63.0 66.0 68.0 7 116.0 146.8
7 Lewandowska Anna MKS Atleta 60.6044.0 47.0 50.0 9 62.0 66.0 70.0 6 113.0 144.1
8 Szymkowiak Marta KS Promień 61.3050.0 50.0 53.0 6 58.0 62.0 62.0 8 108.0 136.7
9 Ressmer Daria LKS Polwica 61.9045.0 45.0 49.0 8 54.0 59.0 60.0 11 103.0 129.5
10 Jakubasz Anna MKS Unia 62.6038.0 41.0 44.0 10 50.0 55.0 57.0 10 96.0 119.8
11 Osten-Sacken Justyna MKS Atleta 61.6036.0 39.0 41.0 11 52.0 57.0 60.0 9 93.0 117.3
69 kg
Pl Surname and name Club B.WSnatch   Cl&Jerk     Sincler
1 2 3 1 2 3
1 Wior Jolanta GKS Andaluzja 67.1075.0 79.0 86.0 1 88.0 94.0 99.0 1 178.0 213.0
2 Michalska Aleksandra KPC Górnik 64.2063.0 68.0 70.0 2 75.0 80.0 85.0 2 150.0 184.3
3 Kubicka Dorota LKS Dobryszyce 68.7056.0 58.0 59.0 3 75.0 81.0 --- 3 131.0 154.7
4 Czerniecka Patrycja AKS Promień 64.5051.0 54.0 56.0 4 63.0 67.0 67.0 4 121.0 148.2
5 Skowron Dominika LKS Polwica 64.6045.0 49.0 49.0 5 55.0 60.0 63.0 5 105.0 128.5
6 Zagaj Ewelina LKS Dobryszyce 63.6035.0 38.0 41.0 6 45.0 49.0 50.0 6 88.0 108.8
7 Sledz Milena WLKS Iganie Nowe 67.2027.0 31.0 33.0 7 37.0 41.0 43.0 7 76.0 90.9
+ 69 kg
Pl Surname and name Club B.WSnatch   Cl&Jerk     Sincler
1 2 3 1 2 3
1 Kaczmarczyk Kinga UOLKA Ostrów 69.1065.0 70.0 73.0 2 84.0 90.0 94.0 1 163.0 191.9
2 Ordzinska Katarzyna LUKS Gryf 96.4067.0 71.0 74.0 1 83.0 83.0 83.0 2 157.0 162.1
3 Wcislak Eliza MLKPC Sokołów 84.2060.0 63.0 65.0 3 67.0 71.0 72.0 4 132.0 142.0
4 Majewska Zuzanna KS Wisła 87.2055.0 60.0 61.0 6 70.0 72.0 78.0 3 127.0 134.9
5 Dymowska Zaneta WLKS Iganie Nowe 94.3056.0 61.0 61.0 4 66.0 71.0 72.0 6 127.0 131.8
6 Ciesielska Dominika TS Nida 83.1055.0 60.0 60.0 5 63.0 68.0 70.0 7 123.0 132.9
7 Mirkowska Monika MKS Atleta 76.5042.0 46.0 46.0 7 62.0 66.0 66.0 5 112.0 125.3
8 Korzewska Beata LUKS Agronom 70.3045.0 48.0 48.0 8 55.0 59.0 62.0 8 104.0 121.3
9 Kubicka Adrianna KS Promień 120.0040.0 43.0 43.0 9 48.0 53.0 53.0 10 96.0 96.1
10 Kot Paulina MKS Unia 78.6040.0 41.0 43.0 10 53.0 53.0 55.0 9 94.0 103.9
Pszczolkowska Anna UKS Impuls 99.4035.0 35.0 --- 45.0 45.0 50.0 11 --- 0.0

Contestants in clubs


Weightlifters: 61
Clasified contestants number: 59


Distribution of medals

 Date   User   Title   Opinion   Grade 


Visits: 3326