Statistics

Weightlifters: 46441
Nations: 204
Clubs: 1106
Events: 2434
Results: 147669
Visits:

Partnership

POL

Zbigniew Gorlewski &

Jarosław Sacharuk

 

16 th Junior Polish Championships - OOM
2010-04-22 Ciechanow (POL)


48 kg
Pl Surname and name Club B.WSnatch   Cl&Jerk     Sincler
1 2 3 1 2 3
1 Jastrzebska Wioleta WLKS Iganie Nowe 47.9057.0 60.0 62.0 1 67.0 71.0 73.0 1 131.0 200.4
2 Piasecka Anna MKS Unia 47.8043.0 45.0 45.0 2 53.0 55.0 58.0 2 100.0 153.3
3 Wiecek Ewa CLKS Mazovia 47.6040.0 40.0 42.0 3 50.0 53.0 53.0 3 95.0 146.2
4 Pauta Natalia GKS Zamek 47.8037.0 39.0 40.0 5 47.0 49.0 50.0 4 88.0 134.9
5 Stachowicz Olga WLKS Iganie Nowe 46.6037.0 39.0 40.0 4 45.0 47.0 47.0 5 84.0 131.7
6 Zawada Justyna LUKS Gryf 46.0029.0 29.0 31.0 7 42.0 42.0 45.0 6 73.0 115.8
7 Pszonak Milena LZKS Gryf 47.4030.0 32.0 33.0 6 40.0 40.0 43.0 7 72.0 111.2
53 kg
Pl Surname and name Club B.WSnatch   Cl&Jerk     Sincler
1 2 3 1 2 3
1 Sroka Paulina MGLKS Tarpan 51.7060.0 60.0 64.0 4 79.0 81.0 --- 1 141.0 202.2
2 Zacharek Agnieszka AKS Białogard 52.2055.0 58.0 61.0 2 74.0 76.0 80.0 2 141.0 200.6
3 Feledyn Katarzyna KS Wisła 52.3060.0 62.0 64.0 1 75.0 77.0 79.0 3 141.0 200.3
4 Breczko Kamila MULKS Zirve 52.9058.0 61.0 63.0 3 73.0 75.0 75.0 4 134.0 188.7
5 Wroblewska Izabela CLKS Mazovia 52.5053.0 55.0 56.0 5 65.0 69.0 71.0 5 118.0 167.1
6 Kuc Paulina WLKS Iganie Nowe 53.0045.0 48.0 50.0 6 55.0 58.0 61.0 6 111.0 156.1
7 Gajewska Kinga WLKS Iganie Nowe 52.0042.0 44.0 46.0 7 52.0 52.0 54.0 10 98.0 139.9
8 Kalmucka Weronika KS Promień 50.4035.0 37.0 39.0 8 51.0 53.0 54.0 7 93.0 136.2
9 Pekala Monika MKS Unia 52.5037.0 37.0 39.0 9 49.0 52.0 54.0 8 93.0 131.7
10 lacka Magdalena LUKS Gryf 51.9033.0 36.0 36.0 10 50.0 52.0 54.0 9 88.0 125.8
11 Chojnowska Marta CWSPCiSS Zawisza 51.9033.0 33.0 35.0 12 45.0 48.0 51.0 11 81.0 115.8
12 Siwko Katarzyna WLKS Iganie Nowe 52.6030.0 32.0 33.0 13 40.0 40.0 42.0 12 72.0 101.8
13 Tauchert Malgorzata KS Promień 50.3027.0 30.0 33.0 11 34.0 37.0 40.0 13 70.0 102.7
58 kg
Pl Surname and name Club B.WSnatch   Cl&Jerk     Sincler
1 2 3 1 2 3
1 Pedzich Magdalena UOLKA Ostrow 57.5072.0 75.0 77.0 1 90.0 93.0 95.0 1 170.0 224.8
2 Kraszewska Natalia CLKS Mazovia 57.8068.0 71.0 71.0 2 85.0 90.0 90.0 2 161.0 212.1
3 Gierszewska Monika KS Promień 56.0063.0 65.0 67.0 3 82.0 85.0 85.0 3 149.0 200.8
4 Grzegorek Agata MAKS Tytan 56.4060.0 63.0 65.0 4 78.0 78.0 82.0 4 147.0 197.1
5 Golinska Sandra UOLKA Ostrow 53.9046.0 48.0 49.0 5 57.0 59.0 61.0 5 110.0 152.6
6 Faderska Marta CLKS Mazovia 56.2043.0 46.0 48.0 7 56.0 59.0 61.0 6 109.0 146.5
7 Nawrocka Magdalena CLKS Mazovia 54.5043.0 46.0 48.0 6 55.0 57.0 59.0 7 105.0 144.4
8 Mokos Anna CWSPCiSS Zawisza 57.5032.0 34.0 37.0 9 43.0 48.0 50.0 8 82.0 108.4
9 Skrzypczak Natalia WKS Flota 53.7034.0 36.0 36.0 8 40.0 45.0 45.0 9 81.0 112.7
63 kg
Pl Surname and name Club B.WSnatch   Cl&Jerk     Sincler
1 2 3 1 2 3
1 Medza Martyna WLKS Iganie Nowe 58.6074.0 78.0 81.0 1 94.0 94.0 98.0 1 176.0 229.6
2 Szostak Katarzyna KPC Górnik 62.9065.0 70.0 75.0 2 88.0 95.0 102.0 2 163.0 202.8
3 Dadzik Monika LKS Orzeł 60.2060.0 63.0 65.0 3 70.0 73.0 75.0 3 140.0 179.3
4 Wroblewska Ewa CLKS Mazovia 58.7054.0 56.0 57.0 4 70.0 83.0 83.0 5 127.0 165.5
5 Cabaj Karolina WLKS Iganie Nowe 58.4055.0 58.0 58.0 5 65.0 68.0 70.0 4 125.0 163.5
6 Ganc Inga KS Wisła 58.5042.0 45.0 45.0 6 52.0 57.0 57.0 6 102.0 133.2
7 Sikorska Monika AKS Promień 62.2042.0 44.0 46.0 7 52.0 56.0 56.0 7 100.0 125.3
8 Cieslukowska Agnieszka AKS Promień 61.4040.0 40.0 42.0 8 53.0 53.0 53.0 10 95.0 120.1
9 Paluch Malgorzata WLKS Iganie Nowe 59.4038.0 41.0 43.0 9 50.0 53.0 55.0 9 94.0 121.5
10 Wieczorek Ilona MKS Unia 60.2035.0 39.0 39.0 11 50.0 55.0 60.0 8 90.0 115.3
11 Loranty Anna LZKS Gryf 60.0033.0 35.0 36.0 10 42.0 45.0 47.0 11 83.0 106.5
69 kg
Pl Surname and name Club B.WSnatch   Cl&Jerk     Sincler
1 2 3 1 2 3
1 Piechowiak Patrycja LKS Budowlani 67.3073.0 74.0 77.0 2 94.0 96.0 100.0 2 173.0 206.7
2 Kruczynska Milena UOLKA Ostrow 64.6073.0 76.0 78.0 3 93.0 96.0 98.0 1 172.0 210.5
3 Krumin Joanna WKS Śląsk 65.8072.0 75.0 78.0 1 88.0 92.0 95.0 3 170.0 205.8
4 Kubicka Dorota LKS Dobryszyce 66.5050.0 53.0 55.0 5 67.0 70.0 75.0 4 128.0 154.0
5 Kroll Anna GKS Zamek 66.6050.0 53.0 55.0 4 62.0 65.0 69.0 5 120.0 144.2
75 kg
Pl Surname and name Club B.WSnatch   Cl&Jerk     Sincler
1 2 3 1 2 3
1 Wiejak Malgorzata KS Wisła 74.2076.0 80.0 80.0 1 94.0 100.0 104.0 1 176.0 199.7
2 Krause Malgorzata MGLKS Tarpan 69.1060.0 63.0 66.0 2 78.0 81.0 85.0 2 147.0 173.1
3 Binkowska Ewa WKS Śląsk 71.2050.0 62.0 65.0 3 75.0 80.0 83.0 3 145.0 168.0
4 Marcinowska Joanna LKS Orzeł 71.2055.0 55.0 60.0 4 65.0 70.0 75.0 4 125.0 144.8
+ 75 kg
Pl Surname and name Club B.WSnatch   Cl&Jerk     Sincler
1 2 3 1 2 3
1 Chryst Karolina KS Promień 88.1074.0 77.0 77.0 2 100.0 105.0 105.0 1 174.0 184.3
2 Krystman Anna UOLKA Ostrow 82.0073.0 76.0 78.0 1 94.0 95.0 98.0 2 173.0 188.0
3 Drozdziel Marta LKS Znicz 96.8067.0 72.0 74.0 3 85.0 85.0 88.0 4 160.0 165.0
4 Soltys Marta MKS Unia 91.6065.0 68.0 70.0 5 89.0 89.0 92.0 3 157.0 164.3
5 Mierzejewska Aleksandra SSA Legia 1926 117.8067.0 70.0 70.0 4 84.0 88.0 91.0 5 154.0 154.3
6 Kowalska Sara MAKS Tytan 87.2060.0 65.0 67.0 6 75.0 80.0 82.0 6 147.0 156.2
7 Lenartowicz Agata GKS Zamek 79.7060.0 60.0 65.0 7 70.0 75.0 80.0 7 135.0 148.4
8 Grzeszczak Malgorzata AKS Myślibórz 75.8045.0 50.0 53.0 8 55.0 60.0 63.0 8 116.0 130.3
9 Gora Magdalena KS Agros 84.2042.0 46.0 48.0 9 55.0 55.0 60.0 9 103.0 110.8
10 Dudek Beata LUKS Agronom 87.6032.0 34.0 36.0 10 40.0 44.0 44.0 10 80.0 84.9

Contestants in clubs


Weightlifters: 59
Clasified contestants number: 59


Distribution of medals

 Date   User   Title   Opinion   Grade 


Visits: 3746